Makijaż permanentny

Wiele kobiet marzy o trwałym makijażu, który podkreśliłby walory, a zatuszował niedostatki urody. Rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który stanowi alternatywę dla czasochłonnego makijażu tradycyjnego. Dzięki niemu możemy skorygować kształt oczu, złagodzić wyraz twarzy, optycznie podnieść opadające powieki, zmienić linię brwi lub uzupełnić brakujące włoski. Możemy również skorygować linię ust, powiększyć je lub zmniejszyć i w naturalny sposób podkreślić kontur i czerwień ust. Makijaż permanentny to metoda gwarantująca długoletni efekt upiększający, a jej podstawę stanowi podskórna implantacja nietoksycznego i niealergizującego pigmentu pochodzenia naturalnego. Dzięki wprowadzeniu pigmentu do naskórka i jego zmagazynowaniu w przestrzeni międzykomórkowej osiągamy maksimum zadowolenia z naszego wyglądu i perfekcyjnego makijażu, który utrzymuje się przez okres od 3 do 5 lat. Z upływem lat dochodzi do stopniowego i równomiernego rozjaśniania barwnika, co pozwala na wprowadzenie zmian oraz stworzenie nowego, indywidualnie dopasowanego wizerunku. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego skóry, dzięki czemu jest on praktycznie bezbolesny. Nie pozostawia blizn ani nierównych linii, a jedynie gwarantuje pełną satysfakcję i zadowolenie z nowego, perfekcyjnego wyglądu.

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem:

  • Dla kobiet, które dostrzegają niedostatki swojej urody, takie jak małe oczy, rzadkie brwi, blade usta lub usta o nieregularnym kształcie i chciałyby je poprawić
  • Dla osób uczulonych na kosmetyki kolorowe
  • Dla osób starszych u których nastąpił widoczny, częściowy lub całkowity zanik brwi
  • Dla kobiet które nie chcą lub nie mają czasu na codzienne wykonywanie precyzyjnego makijażu tradycyjnego
  • Dla kobiet, które mają problemy z wykonaniem tradycyjnego makijażu z powodu wad wzroku

Najczęściej zadawane pytania

Jak się przygotować do zabiegu? To zależy, co chcemy zrobić. Do makijażu oczu lub brwi nie ma w zasadzie żadnych wymagań. Dobrze byłoby jedynie, by oczy były wypoczęte. Inaczej ma się sprawa w przypadku ust. Przede wszystkim trzeba je nawilżać i natłuszczać. Nie mogą być przesuszone, spierzchnięte, bo pękają, nierówno się barwią. Trzeba też przyjmować lek antywirusowy zapisany przez lekarza – trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po nim, by uniknąć opryszczki. Dotyczy to także osób, które nigdy opryszczki nie miały. Usta należy potem smarować zoviraksem na zmianę z tłustym kremem. Poza tym nie powinno się opalać przez miesiąc. W jaki sposób dobiera się kolory? Tak, by w zasadzie nie było ich widać. To ma być makijaż, który sprawia, że wygląda się świeżo. Barwy muszą być naturalne, nie mogą się gryźć z kolorystyką danej osoby. Chłodny typ ma mieć chłodne odcienie, ciepły – ciepłe. Unika się ostrych barw. Delikatnie podkreśla się brwi, na pewno nie czarnym barwnikiem. Nie robi się czerwonych, burgundowych lub brązowych ust. Makijaż permanentny ma eksponować urodę, nie malować. Linergistka powinna umieć zrobić analizę kolorystyczną. Przed przystąpieniem do zabiegu powinna również narysować „projekt”, zaznaczyć kształt, ustalić odcień. A jak się wygląda bezpośrednio po wyjściu z gabinetu? Usta są nieco spuchnięte, mają intensywny kolor. Kształt wraca do normy następnego dnia. Kolor jaśnieje o ponad połowę w ciągu 3-4 dni. Złuszcza się w postaci małych płatków „gumkujących się”. Z kresek schodzi prawie niezauważalnie. Brwi złuszczają się mniej więcej po tygodniu w postaci małych okruszków. Nie ma obawy, że kolor będzie taki, jak tuż po zabiegu. Co to jest i na czym polega korekta makijażu permanentnego? Po ok. 4 tygodniach od wykonaniu zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Pierwsza korekta jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem że zostanie wykonana do 6 tygodni po zabiegu. Termin korekty jest rezerwowany bezpośrednio po zabiegu. Do roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny nazywany dopełnieniem wycenia się na 50% wartości aktualnej ceny zabiegu. Po roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny wycenia się na 70% wartości aktualnej ceny zabiegu. Prawidłowe i dokładne wykonanie zabiegu oraz przestrzeganie terminów korekt gwarantuje wspaniały i długotrwały efekt. Jeżeli obowiązkowa korekta nie zostanie wykonana w odpowiednim czasie gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Jakie są przeciwwskazania? Ciąża, cukrzyca, łuszczyca, długotrwałe przyjmowanie silnych leków sterydowych.
Top